Sobota, 25 března, 2023
DomůFinanceVěřitelský výbor schválil restrukturalizační plán Arca Capital Slovakia

Věřitelský výbor schválil restrukturalizační plán Arca Capital Slovakia

Nezajištění věřitelé mají podle plánu získat pohledávky do výše 72,98 procent během pěti let.

Věřitelský výbor schválil předložený restrukturalizační plán společnosti Arca Capital Slovakia. Nezajištění věřitelé mají podle něj získat uspokojení pohledávek do výše 72,98 % v horizontu pěti let.

Dalším krokem bude podle vyjádření společnosti schvalovací schůze věřitelů, na které budou o přijetí restrukturalizačního plánu rozhodovat a hlasovat samotní věřitelé.

Schvalovací schůzi věřitelů svolává restrukturalizační správce prostřednictvím oznámení v Obchodním věstníku. Schůze věřitelů se musí uskutečnit nejpozději do 30 dnů ode dne, kdy byl správce požádán ze strany věřitelského výboru o svolání schůze věřitelů. Společnost Arca Capital Slovakia očekává, že schvalovací schůze věřitelů se uskuteční na konci listopadu 2021.

Původní restrukturalizační plán hovořil o uspokojení nezajištěných věřitelů ve výši 67 %. Věřitelský výbor s tím nesouhlasil, přičemž část věřitelů požadovala 95 až 100 %. Firma Arca Capital Slovakia plán přepracovala, přičemž musela míru uspokojení nastavit podle jejích podnikatelských možností a plánovaných prognóz tak, aby byl připravený restrukturalizační plán reálný a udržitelný. Proto navrhla uspokojení do výše 72,98 %.

Pětičlenný věřitelský výbor tvoří Slovenská spořitelna, Asset Management Slovenské spořitelny, zpráv. spol., Privatbanka a Vladimír Kozový a Ludvík Olejář zastoupeni advokátní kanceláří Fardous Partners. Za schválení aktuálního restrukturalizačního plánu byly Slovenská spořitelna, Asset Management Slovenské spořitelny, zpráv. spol. a Privatbanka.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články