Sobota, 25 března, 2023
DomůInvesticeAmerická síť půjčoven aut Hertz si od Tesly objednala 100 tisíc aut

Americká síť půjčoven aut Hertz si od Tesly objednala 100 tisíc aut

Společnost by měla dostat všechna objednaná auta do konce roku 2022.

Americká síť půjčoven aut Hertz si od Tesly objednala 100.000 vozů, uvedla v pondělí agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se záležitostí.

Jedná se o rekordní objednávku elektromobilů v hodnotě kolem 4,4 miliardy USD (3,78 miliardy eur).

Hertz tak jen několik měsíců poté, co se dostala z ochrany před věřiteli, podniká kroky k přechodu své flotily k elektromobilitě. Společnost by měla dostat všechna objednaná auta do konce roku 2022.

Akcie Tesly se v před otevřením burzy posílily o 4,3% a zřejmě otevřou na rekordním maximu. Podpořily je také zprávy, že Model 3 se stane prvním elektromobilem, který se dostane na čelo žebříčku měsíčního prodeje nových aut v Evropě.

Hertz rovněž uvedl, že nainstaluje tisíce nabíječek v rámci své sítě. Zákazníci, kteří si pronajmou Teslu Model 3, budou mít přístup k 3000 nabíjecím stanicím Tesly v USA a Evropě.

Hertz loni v květnu požádal o ochranu před věřiteli. Důvodem byly prudký propad dopravy z důvodu protipandemických opatření.

Společnost v květnu letošního roku uvedla, že skupina investorů, mezi nimiž jsou Knighthead Capital Management, Certares Opportunities a Apollo Capital Management, jí poskytne prostředky, aby se dostala zpod bankrotové ochrany.

(1 EUR = 1,1630 USD)

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články