Sobota, 25 března, 2023
DomůInvesticeNedostatek čipů snížil očekávaný zisk Hyundai Motor ve druhé polovině roku

Nedostatek čipů snížil očekávaný zisk Hyundai Motor ve druhé polovině roku

Výsledek za uplynulý kvartál zaostal za odhady, které předpovídaly vyšší zisk.

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor vykázala za 3. kvartál zisk, ale o něco menší, než jí předpovídali analytici.

Důvodem je globální krize s dodávkami čipů, která zasáhla výrobce aut na celém světě. Hyundai očekává, že návrat k normálním dodávkám čipů bude trvat dlouho.

Automobilka Hyundai, která spolu s dceřinou společností Kia patří mezi 10 nejlepších světových výrobců vozů z hlediska prodeje, dosáhla za tři měsíce do konce září 2021 čistého zisku 1,3 bilionu wonů (957,99 milionu eur).

Ve stejném období loni přitom vykázala ztrátu 336 miliard KRW, protože zaknihovala jednorázové výdaje související s problémy s kvalitou motorů a stažením vozidel.

Výsledek za uplynulý kvartál zaostal za odhady analytiků, kteří předpověděli Hyundai zisk 1,4 bilionu KRW.

„Hyundai Motor očekává, že meziroční růst prodeje se může po zbytek roku 2021 zpomalit v důsledku nepříznivých obchodních podmínek způsobených nestabilní nabídkou polovodičových čipů,“ uvedla automobilka v prohlášení.

Předpověděla také, že globální nedostatek čipů bude pravděpodobně pokračovat do konce letošního nebo příštího roku a očekává, že potrvá dlouho, než se vrátí do normálu.

Provozní ředitel Hyundai Jose Munoz tento měsíc uvedl, že automobilka chce vyvinout vlastní čipy, aby snížila závislost na jejich dodavatelích.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články