Sobota, 25 března, 2023
DomůInvesticeCoca-Cola přebírá plnou kontrolu nad výrobcem nápojů pro sportovce BodyArmor

Coca-Cola přebírá plnou kontrolu nad výrobcem nápojů pro sportovce BodyArmor

Hodnota kontraktu přesahuje pět miliard dolarů.

Americký nápojový koncern Coca-Cola oznámil, že převezme kontrolu nad výrobcem nápojů pro sportovce BodyArmor. Hodnota kontraktu přesahuje 5 miliard USD.

Firma Coca-Cola v pondělí informovala, že v BodyArmor převezme 85procentní podíl, který dosud nevlastnila. Zatím kontrolovala 15 procent společnosti, které získala před třemi lety.

Za zbývající podíl zaplatí 5,6 miliardy USD (4,83 miliardy eur), což pro Coca-Colu představuje podle severu CNBC největší akvizici značky v historii nápojového koncernu.

Podíl vlastnil i Kobe Bryant
Do rozhodnutí o dokoupení podílu v BodyArmor byla největší akvizicí nápojové společnosti koupě kavárenského řetězce Costa Coffee v roce 2018. Za převzetí této firmy zaplatila Coca-Cola 5,1 miliardy USD (4,4 miliardy eur).

Po získání 15procentního podílu v roce 2018 se Coca-Cola stala druhým největším akcionářem v BodyArmor. Na třetím místě byl v té době basketbalista Kobe Bryant, který do BodyArmor investoval v roce 2013, dva roky po vzniku firmy.

Jak informoval list The Wall Street Journal, Bryantova pozůstalost získá z prodeje více než 400 milionů USD (345 milionů eur).

Převzetí zbývajících 85 procent BodyArmor se podle analytiků dalo očekávat. Coca-Cola už v únoru informovala, že koncem letošního roku plánuje koupit ve výrobci nápojů pro sportovce kontrolní podíl.

Lídrem na trhu je Gatorade
Koupě BodyArmor pomůže Coca-Cole zvýšit její podíl na trhu nápojů pro sportovce, i když Gatorade, divize takových nápojů konkurenční firmy PepsiCo je daleko před konkurencí.

Gatorade vlastní na tomto trhu přibližně 70procentní podíl.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články